Ing. Olga Kubálková

Jsem absolventka Zahradní a krajinářské architektury v Lednici na Moravě (MZLU Brno, zahradnická fakulta). Od mala jsem tíhla k přírodě a tvoření, později jsem dělala floristické průzkumy a trávila venku více a více času. Vycházím z poznání a pozorování přírody a jejích přirozených společenstev, propojuji intuici, školské odborné znalosti a vlastní zkušenosti.

Pracovala jsem ve státní správě v oblasti ochrany přírody a krajiny, v samosprávě jako správce zeleně, poté pár let jako nezávislá zahradní architektka. Nyní jsem opět správkyní zeleně města Nového Jičína, přičemž  omezeně pokračuji v poradenství a v navrhování zahrad.

Opustila jsem velké projekty typu regenerace sídlišť, revitalizace areálů firem, historických objektů, zahrad školských, sociálních a zdravotnických zařízení a věnuji se soukromým zahradám.

Co se týká návrhu zahrad, ctím ducha místa a přání uživatel, ke každé zahradě přistupuji individuálně, respektuji proudění energie, podmínky stanoviště, vlastnosti a nároky rostlin. Všechny realizované zahrady jsou proměnlivé, postupně kvetoucí a živoucí. Souzním se zahradami přírodního stylu, s přírodními prvky,  s principem ekozahrad a permakultury.

Miluji svobodu, přírodu, život,... Ráda tvořím. Když to jde, trávím čas v přírodě. Praktikuji qi-gong, sluneční jogu, používám bylinky, homeopatii.

Přeji krásný den!